T63YB103KT20
VISHAY
VISHAY T63YB103KT20
image shown is a representation only
T63YB103KT20
Description: T63YB 10K 10% LIN 0,25W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT10KTCE Rutronik No.: WER3372 Unit Pack: 500 MOQ: 250000 package: THT Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.25 W
Kind of adjust
TOP
Turns
14
Length
6.8 mm
Width
5 mm
Height
6.8 mm
Max.oper.volt.
50 V
RoHS Status
RoHS-conform
Pitch width
2.54 mm
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Pitch length
4 mm