PR01000101009JA100
VISHAY
PR01000101009JA100
Description: PR01 10R 5% 1W TK250 Supplier: VISHAY Matchcode: MF020710R5% Rutronik No.: WMF13468 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
250 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.5 mm
Diameter
2.5 mm