NTCLG100E2104JB
VISHAY
VISHAY NTCLG100E2104JB
image shown is a representation only
NTCLG100E2104JB
Description: NTC AXIAL 100K 5% 0,1W Supplier: VISHAY Matchcode: NA100K05% Rutronik No.: WNTC1046 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 1,8mm Packaging: BULK
Resistor value
100K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Packaging
BULK
Package
1,8mm