NTCLE305E4502SBA
VISHAY
VISHAY NTCLE305E4502SBA
image shown is a representation only
NTCLE305E4502SBA
Description: NTC 1,6mm 5K 2,2% 0,5W B=3984 Supplier: VISHAY Matchcode: NR5K2,2% Rutronik No.: WNTC2237 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1,6mm Packaging: BULK
Resistor value
5K Ω
Res.tolerance
2.19 %
B-value
3984 K
B-value tol.
0.5 %
Power rating
0.5 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
1.6 mm
Wire length
36 mm
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1,6mm