NTCLE100E3682JB0
VISHAY
VISHAY NTCLE100E3682JB0
image shown is a representation only
NTCLE100E3682JB0
Description: NTCR 3,3mm 6,8K 5% 0,5W B=3977 Supplier: VISHAY Matchcode: NR6,8K032,5 Rutronik No.: WNTC1315 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 3,3mm Packaging: BULK
Resistor value
6,8K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3977 K
B-value tol.
0.75 %
Power rating
0.5 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
3.3 mm
Packaging
BULK
Pitch
2.5 mm
Wire length
15 mm
Automotive
NO
Package
3,3mm