NTCALUG03A103H
VISHAY
VISHAY NTCALUG03A103H
image shown is a representation only
NTCALUG03A103H
Description: NTC MINI LUG 10K 3% 0,1W B=3984 Supplier: VISHAY Matchcode: NR10K3% Rutronik No.: WNTC1827 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: 5,5mm Packaging: BULK
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3984 K
B-value tol.
0.5 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
5.5 mm
Wire length
70 mm
Package
5,5mm