MMU01020C4701FB300
VISHAY
MMU01020C4701FB300
Description: MM0102 4,7K 1% 0,3W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MM01024,7K1% Rutronik No.: WME10725 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0102 Packaging: REEL
Resitor value
4,7K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.3 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C