MMU01020C1001FB300
VISHAY
MMU01020C1001FB300
Description: MM0102 1K 1% 0,3W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MM01021K1% Rutronik No.: WME4668 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0102 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
1K Ω
Package
0102
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.3 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C