MMA02040D2159DB300
VISHAY
MMA02040D2159DB300
Description: MM0204 21,5R 0,5% 0,25W TK25 Supplier: VISHAY Matchcode: MM020421,5R0,5% Rutronik No.: WME9265 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
21.5 Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C