MMA02040D1201FB300
VISHAY
MMA02040D1201FB300
Description: MM0204 1,2K 1% 0,25W TK25 Supplier: VISHAY Matchcode: MM02041,2K1% Rutronik No.: WME7819 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
1,2K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C