MMA02040C1001FB300
VISHAY
MMA02040C1001FB300
Description: MM0204 1K 1% 0,4W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MM02041K1% Rutronik No.: WME4260 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
1K Ω
Package
0204
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.4 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C