MLV0603E32503T
VISHAY
VISHAY MLV0603E32503T
image shown is a representation only
MLV0603E32503T
Description: VC 0603 DC=30V CL=65V 0,1J Supplier: VISHAY Matchcode: VC25V0603 Rutronik No.: WVDR2291 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(AC)
25 V
U(CL)
65 V
U(DC)
30 V
Max.current
30 A
Energy
0.1 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
0.9 mm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm