MBR1545CT-E3/45
VISHAY
VISHAY MBR1545CT-E3/45
image shown is a representation only
MBR1545CT-E3/45
Description: SCHOTTKY 15A,45V, DUAL, TO-220AB Supplier: VISHAY Matchcode: MBR1545CT-E3/45 Rutronik No.: DSKY6563 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: TO-220AB Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
45 V
Configuration
DUAL
I(F)per diode
15 A
Mounting
THT
T(j) max
150 °C
I(FSM)
150 A