M64W203KB40
VISHAY
VISHAY M64W203KB40
image shown is a representation only
M64W203KB40
Description: M64W 20K 10% LIN 0,5W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT20KTCE Rutronik No.: WER3368 Unit Pack: 200 MOQ: 50000 package: THT Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
20K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Kind of adjust
TOP
Turns
21
Length
9.7 mm
Width
5 mm
Height
9.8 mm
Install.pos.
HORIZONTAL
Max.oper.volt.
100 V
RoHS Status
RoHS-conform
Pitch width
2.54 mm
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Pitch length
5 mm