LTO030FR0500FTE3
VISHAY
VISHAY LTO030FR0500FTE3
image shown is a representation only
LTO030FR0500FTE3
Description: LTO30F 0,05R 1% 30W Supplier: VISHAY Matchcode: RWR30W0,05R1% Rutronik No.: WDR10633 Unit Pack: 50 MOQ: 100 package: TO-220 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.05 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
30 W
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Length
10.4 mm
Width
3.2 mm
Height
16.2 mm
Automotive
NO
Packaging
TUBE
Package
TO-220
Technology
THICK FILM
Pitch
5.08 mm