LMF4D103W2851
VISHAY
VISHAY LMF4D103W2851
image shown is a representation only
LMF4D103W2851
Description: LMF4 10K 20% LIN 0,1% 0,05W Supplier: VISHAY Matchcode: POT10K Rutronik No.: WER2788 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
20 %
Power rating
0.05 W
Width
15 mm
Height
5.8 mm
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C