IMC1812ES2R7K
VISHAY
VISHAY IMC1812ES2R7K
image shown is a representation only
IMC1812ES2R7K
Description: IMC1812 2,7uH 370mA 10% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC2,7U1812 Rutronik No.: IND10981 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.7 µH
Mounting
SMD
Design size
1812 Inch
Current rated
370 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.75 Ohm
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
3.2 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
50 MHz