IHLP8787MZER4R7M5A
VISHAY
VISHAY IHLP8787MZER4R7M5A
image shown is a representation only
IHLP8787MZER4R7M5A
Description: IHLP8787 4,7uH 37A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND15981 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: REEL
Inductance
4.7 µH
Current rated
47000 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
37000 mA
R(DC)typ.
0.00169 Ohm
R(DC)max.
0.00184 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
22.48 mm
Width
22 mm
Height
13 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C
SFR
25.7 MHz