IHLP5050FDER2R2M01
VISHAY
VISHAY IHLP5050FDER2R2M01
image shown is a representation only
IHLP5050FDER2R2M01
Description: IHLP5050FD 2,2uH 22A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND13409 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
5050 Inch
Current rated
22000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
40000 mA
R(DC)typ.
0.0035 Ohm
R(DC)max.
0.0042 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
13.2 mm
Width
12.9 mm
Height
6.4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5 MHz