IHLP5050FDER1R5M01
VISHAY
IHLP5050FDER1R5M01
Description: IHLP5050FD 1,5uH 27A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC1,5U20% Rutronik No.: IND17479 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1.5 µH
Mounting
SMD
Current rated
27000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
45000 mA
R(DC)typ.
0.0025 Ohm
R(DC)max.
0.003 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
13.2 mm
Width
12.9 mm
Height
6.4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C