IHLP2525CZER100M11
VISHAY
VISHAY IHLP2525CZER100M11
image shown is a representation only
IHLP2525CZER100M11
Description: IHLP2525CZ 10uH 3,5A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND13384 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
4000 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
3500 mA
R(DC)typ.
0.0678 Ohm
R(DC)max.
0.0712 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
6.47 mm
Width
6.86 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C