IHLP2020CZER1R0M5A
VISHAY
VISHAY IHLP2020CZER1R0M5A
image shown is a representation only
IHLP2020CZER1R0M5A
Description: IHLP2020CZ 1,0uH 9,5A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND12416 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
10800 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
8000 mA
R(DC)typ.
0.0115 Ohm
R(DC)max.
0.0121 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
5.49 mm
Width
5.18 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C
SFR
60.7 MHz