IHLP2020CZER100MA1
VISHAY
VISHAY IHLP2020CZER100MA1
image shown is a representation only
IHLP2020CZER100MA1
Description: IHLP2020CZ 10uH 4A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND12148 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
2500 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
4000 mA
R(DC)typ.
0.152 Ohm
R(DC)max.
0.158 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
5.49 mm
Width
5.18 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
16 MHz