IFSC2020BZER100M01
VISHAY
IFSC2020BZER100M01
Description: IFSC2020BZ 10uH 1,2A 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND23012 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1200 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2000 mA
R(DC)typ.
0.106 Ohm
R(DC)max.
0.127 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C