GDZ18B-E3-08
VISHAY
VISHAY GDZ18B-E3-08
image shown is a representation only
GDZ18B-E3-08
Description: Z-DIODE 0,2W 18V 2% SOD323 Supplier: VISHAY Matchcode: GDZ18B-E3 Rutronik No.: DZ11425 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
18 V
P(tot)
0.2 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD323
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
92 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZT52-B18S_R1_00001
BZT52-B18S_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323
  • package: SOD-323
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZT52-B18_R1_00001
BZT52-B18_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,410W 18V 2% SOD123
  • package: SOD123
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT BZX84B18_R1_00001
BZX84B18_R1_00001
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
PANJIT BZX84C18_R2_00001
BZX84C18_R2_00001
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
VISHAY
VISHAY TZMC18-GS08
TZMC18-GS08
  • Z-DIODE 0,5W 18V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
VISHAY TZMC18-GS18
TZMC18-GS18
  • Z-DIODE 0,5W 18V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
PANJIT MMSZ5248B_R1_00001
MMSZ5248B_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W 18V 5% SOD123
  • package: SOD123
VISHAY ZMY18-GS18
ZMY18-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 18V 5% MELF
  • package: MELF
PANJIT MMSZ5248B_R1_00301
MMSZ5248B_R1_00301
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
VISHAY ZMY18-GS08
ZMY18-GS08
  • Z-DIODE 1,0W 18V 5% MELF