GA0603A560KXBAP31G
VISHAY
VISHAY GA0603A560KXBAP31G
image shown is a representation only
GA0603A560KXBAP31G
Description: KC 56pF 0603 10% 100V NP0 AECQ Supplier: VISHAY Matchcode: KC56P0603NP0100KAECQ Rutronik No.: KKA1834 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
56p F
Case size
0603
Dielectric
NP0
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Israel
ABC-Code
C
Supplier Lead time
11 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0603JRNPO9BN560
AC0603JRNPO9BN560
Passive Components
  • KC 56pF 0603 5% 50V NP0 AECQ
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GCM1555C1H560FA16D
GCM1555C1H560FA16D
Passive Components
  • KC 56pF 0402 1% 50V NP0 AECQ