DTO025CR4700JTE3
VISHAY
VISHAY DTO025CR4700JTE3
image shown is a representation only
DTO025CR4700JTE3
Description: DTO25 0,47R 5% 25W TK150 Supplier: VISHAY Matchcode: RWC25W0,47R5% Rutronik No.: WDR10603 Unit Pack: 50 MOQ: 100 package: TO-252 Packaging: TUBE
Resistor value
0.47 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
25 W
Temp.coeff.
150 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Length
8.2 mm
Width
7.3 mm
Height
2.8 mm