CRCW0805100KFKEAHP
VISHAY
CRCW0805100KFKEAHP
Description: HP0805 100K 1% 0,5W HIGHPOWER Supplier: VISHAY Matchcode: RC0805100K1% Rutronik No.: WRC55904 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
100K Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C