CRCW060310R0FKEAHP
VISHAY
CRCW060310R0FKEAHP
Description: HP0603 10R 1% 0,33W HIGHPOWER Supplier: VISHAY Matchcode: RC060310R1% Rutronik No.: WRC55198 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.33 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
75 V
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C