CMF50200K00FHEB
VISHAY
VISHAY CMF50200K00FHEB
image shown is a representation only
CMF50200K00FHEB
Description: CMF50 200K 1% 0,25W TK50 0204 Supplier: VISHAY Matchcode: MF0204200K1% Rutronik No.: WLR3933 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
200K Ω
Package
0204
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
175 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
3.81 mm
Width
1.65 mm