CMB02070X1003GB200
VISHAY
CMB02070X1003GB200
Description: CM0207 100K 2% 1W Supplier: VISHAY Matchcode: CM0207100K2% Rutronik No.: WME10398 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0207 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
100K Ω
Package
0207
Res.tolerance
2 %
Power rating
1 W
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C