BZX85C9V1-TAP
VISHAY
VISHAY BZX85C9V1-TAP
image shown is a representation only
BZX85C9V1-TAP
Description: Z-DIODE 1,3W 9,1V 2% DO-41 Supplier: VISHAY Matchcode: BZX85C9V1-TAP Rutronik No.: DZ12938 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: DO-41 Packaging: AMMOPACK
U(Z)
9.1 V
P(tot)
1.3 W
Tolerance
2 %
I(Z)
25 mA
Package
DO-41
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
AMMOPACK
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
27 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT MMSZ5239B_R1_00301
MMSZ5239B_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY
VISHAY TZMC9V1-GS08
TZMC9V1-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 9,1V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY ZMY9V1-GS18
ZMY9V1-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 9,1V 5% MELF