BZX84C8V2-E3-08
VISHAY
VISHAY BZX84C8V2-E3-08
image shown is a representation only
BZX84C8V2-E3-08
Description: Z-DIODE 0,3W 8,2V 5% SOT23 Supplier: VISHAY Matchcode: BZX84C8V2-E3 Rutronik No.: DZ10371 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
U(Z)
8.2 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOT23
Supplier Lead time
44 weeks
PANJIT
PANJIT BZT52-C8V2_R1_00001
BZT52-C8V2_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W 8,2V 5% SOD123