BZX84B5V6-E3-08
VISHAY
VISHAY BZX84B5V6-E3-08
image shown is a representation only
BZX84B5V6-E3-08
Description: Z-DIODE 0,3W 5,6V 2% SOT23 Supplier: VISHAY Matchcode: BZX84B5V6-E3 Rutronik No.: DZ10323 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
U(Z)
5.6 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Automotive
NO
Country
China
Supplier Lead time
44 weeks
PANJIT
PANJIT BZT52-B5V6_R1_00301
BZT52-B5V6_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123
  • package: SOD-123
PANJIT
PANJIT BZT52-B5V6S_R1_00001
BZT52-B5V6S_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323
  • package: SOD-323
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT BZX584C5V6_R1_00001
BZX584C5V6_R1_00001
  • Z-DIODE 0,20W 5,6V 5% SOD523
  • package: SOD523
PANJIT BZT52-B5V6S_R1_00001
BZT52-B5V6S_R1_00001
  • Z-DIODE 0,2W 5.6V SOD323