BZX384B30-E3-08
VISHAY
VISHAY BZX384B30-E3-08
image shown is a representation only
BZX384B30-E3-08
Description: Z-DIODE 0,2W 30V 2% SOD323 Supplier: VISHAY Matchcode: BZX384B30 Rutronik No.: DZ11642 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
U(Z)
30 V
P(tot)
0.2 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD323
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
92 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZT52-C30_R1_00301
BZT52-C30_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123