BZD27C82P-E3-08
VISHAY
VISHAY BZD27C82P-E3-08
image shown is a representation only
BZD27C82P-E3-08
Description: Z-DIODE 0,8W 82V 5% SMF Supplier: VISHAY Matchcode: BZD27C82P-E3 Rutronik No.: DZ10523 Unit Pack: 3000 MOQ: 30000 package: SMF Packaging: REEL
U(Z)
82 V
P(tot)
0.8 W
Tolerance
5 %
I(Z)
10 mA