BZD27C5V6P-E3-08
VISHAY
VISHAY BZD27C5V6P-E3-08
image shown is a representation only
BZD27C5V6P-E3-08
Description: Z-DIODE 0,8W 5,6V 5% SMF Supplier: VISHAY Matchcode: BZD27C5V6P-E3 Rutronik No.: DZ10499 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMF Packaging: REEL
U(Z)
5.6 V
P(tot)
0.8 W
Tolerance
5 %
I(Z)
100 mA
Package
SMF
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY ZMY5V6-GS18
ZMY5V6-GS18
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 5,6V 5% MELF
  • package: MELF
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY ZMY5V6-GS08
ZMY5V6-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 5,6V 5% MELF
  • package: MELF
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZX584C5V6_R1_00001
BZX584C5V6_R1_00001
  • Z-DIODE 0,20W 5,6V 5% SOD523
  • package: SOD523
PANJIT
PANJIT MMSZ5232B_R1_00001
MMSZ5232B_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W 5,6V 5% SOD123
  • package: SOD123
VISHAY TZMC5V6-GS08
TZMC5V6-GS08
  • Z-DIODE 0,5W 5,6V 5% MINIMELF
  • package: MiniMELF
VISHAY TZMC5V6-GS18
TZMC5V6-GS18
  • package: MiniMELF
PANJIT BZT52-B5V6S_R1_00001
BZT52-B5V6S_R1_00001
  • Z-DIODE 0,2W 5.6V SOD323
  • package: SOD323
PANJIT BZT52-B5V6_R1_00301
BZT52-B5V6_R1_00301
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123
  • package: SOD-123
PANJIT BZT52-B5V6S_R1_00001
BZT52-B5V6S_R1_00001
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323