BZD27C36P-E3-08
VISHAY
VISHAY BZD27C36P-E3-08
image shown is a representation only
BZD27C36P-E3-08
Description: Z-DIODE 0,8W 36V 5% SMF Supplier: VISHAY Matchcode: BZD27C36P-E3 Rutronik No.: DZ10496 Unit Pack: 3000 MOQ: 30000 package: SMF Packaging: REEL
U(Z)
36 V
P(tot)
0.8 W
Tolerance
5 %
I(Z)
10 mA
Package
SMF
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY ZMY36-GS08
ZMY36-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 36V 5% MELF
  • package: MELF
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT MMSZ5258B_R1_00001
MMSZ5258B_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 36V 5% SOD123
  • package: SOD123
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY TZMC36-GS08
TZMC36-GS08
  • Z-DIODE 0,5W 36V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
VISHAY TZMC36-GS18
TZMC36-GS18
  • Z-DIODE 0,5W 36V 5% MINIMELF