AC05AT0004701JAC00
VISHAY
VISHAY AC05AT0004701JAC00
image shown is a representation only
AC05AT0004701JAC00
Description: AC05-AT 4,7K 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W4,7K5% Rutronik No.: WDR11158 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm