AC05AT0004700JAC00
VISHAY
VISHAY AC05AT0004700JAC00
image shown is a representation only
AC05AT0004700JAC00
Description: AC05-AT 470R 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W470R5% Rutronik No.: WDR11149 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Resistor value
470 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm