AC05AT0001209JAC00
VISHAY
VISHAY AC05AT0001209JAC00
image shown is a representation only
AC05AT0001209JAC00
Description: AC05-AT 12R 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W12R5% Rutronik No.: WDR11133 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Resistor value
12 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm