AC05000003909JAC00
VISHAY
VISHAY AC05000003909JAC00
image shown is a representation only
AC05000003909JAC00
Description: AC05 39R 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W39R5% Rutronik No.: WDR9628 Unit Pack: 500 MOQ: 20000 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
39 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm