AC04AT0006809JAC00
VISHAY
VISHAY AC04AT0006809JAC00
image shown is a representation only
AC04AT0006809JAC00
Description: AC04-AT 68R 5% 4W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA4W68R5% Rutronik No.: WDR11225 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Resistor value
68 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
4 W
Length
16.5 mm
Width
5.5 mm