AC03000002709JAC00
VISHAY
VISHAY AC03000002709JAC00
image shown is a representation only
AC03000002709JAC00
Description: AC03 27R 5% 3W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA3W27R5% Rutronik No.: WDR9479 Unit Pack: 500 MOQ: 20000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
27 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Length
13 mm
Width
4.8 mm
Height
4.8 mm