AC03000002201JAC00
VISHAY
VISHAY AC03000002201JAC00
image shown is a representation only
AC03000002201JAC00
Description: AC03 2,2K 5% 3W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA3W2,2K5% Rutronik No.: WDR11104 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,2K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Length
13 mm
Width
4.8 mm
Height
4.8 mm