AC01000001000JA100
VISHAY
VISHAY AC01000001000JA100
image shown is a representation only
AC01000001000JA100
Description: AC01 100R 5% 1W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA1W100R5% Rutronik No.: WDR8738 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
250 °C
Length
11 mm
Width
4.3 mm
Height
4.3 mm