5KP70A-E3/54
VISHAY
VISHAY 5KP70A-E3/54
image shown is a representation only
5KP70A-E3/54
Description: TVS-DIODE UNI 5KW 82V P600 Supplier: VISHAY Matchcode: 5KP70A-E3/54 Rutronik No.: DTRL11786 Unit Pack: 800 MOQ: 800 package: P600 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
P600
PowerDissipati
5 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
82 V
Automotive
NO
Clamping voltag
113 V
Stand-off V Vwm
70 V
Serie
5KP
Tolerance
5 %