534B1103JC
VISHAY
VISHAY 534B1103JC
image shown is a representation only
534B1103JC
Description: 534B 10K 5% LIN 2W Supplier: VISHAY Matchcode: PSTT10K Rutronik No.: WER3037 Unit Pack: 10 MOQ: 10 Packaging: BOX
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Length
22.22 mm
Width
22.22 mm
RoHS Status
RoHS-conform
Linearity
0.25 %
Temp.coeff.
20 ppm