293D106X9035C2TE3
VISHAY
VISHAY 293D106X9035C2TE3
image shown is a representation only
293D106X9035C2TE3
Description: TC 10uF 35V 10% Case C Supplier: VISHAY Matchcode: TC10U35VC Rutronik No.: KTA5595 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
U(N)
35 V
ESR
1.6 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
3.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.5 mm
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
30 weeks
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX TAJC106K020RNJ
TAJC106K020RNJ
Passive Components
  • TC 10uF 20V 10% Case C
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY 293D106X0016C2TE3
293D106X0016C2TE3
Passive Components
  • TC 10uF 16V 20% Case C