293D105X9025A2TE3
VISHAY
VISHAY 293D105X9025A2TE3
image shown is a representation only
293D105X9025A2TE3
Description: TC 1,0uF 25V 10% Case A Supplier: VISHAY Matchcode: TC1,0U25VA Rutronik No.: KTA5547 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
U(N)
25 V
Case code
A
ESR
7.6 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
0.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3216
Dissip.factor
0.04
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Country
Israel
Supplier Lead time
30 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET T491A105K035AT
T491A105K035AT
Passive Components
  • TC 1,0uF 35V 10% Case A